Evde fizyoterapi

Evde Fizik Tedavi

Hareket kabiliyetini yitirmiş ya da yatağa bağımlı hale gelmiş her hastanın Evde Fizyoterapi‘ye ihtiyacı vardır. Harmony Evde Fizik Tedavi Hizmetleri kapsamlı ve kişiye özel tedavi programlarıyla hastane bazlı evde fizyoterapi hizmeti sunmaktadır. Ekip olarak uzun yıllara dayanan pratik deneyime ek olarak, ekibimizin her biri özel uygulama alanlarında eğitim almış ve sertifikalandırılmıştır..

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Evde Fizik Tedavi Ücretleri

Evde fizik tedavi ücretleri kişinin rahatsızlığına ve tedavi sıklığına göre değişmektedir. Evde fizik tedavi ücretleri SGK tarafından karşılanmadığı için özel hizmet kapsamındadır. Harmony evde fizik tedavi olarak ücretsiz muayene sonrasında genel sağlık durumunuzu ve size özel oluşturulan tedavi programının ücretini öğrenebilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Harmony

Evde Fizik Tedavi İstanbul

Evde Fizik Tedavi İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde faaliyet göstermekteyiz. Sizde hemen online randevu oluşturun en  kısa sürede fizyoterapistiniz ile iletişime geçin. Evde fizyoterapi hizmeti ile uzman kadromuz eşliğinde etkili ve konforlu bir şekilde tedavi olun.

Evde Fizyoterapi

Ekibimiz en son tedavi teknikleri ve kanıta dayalı tedavi yöntemlerini uygulayan lisanslı fizyoterapistlerden oluşmaktadır. Terapistlerimiz, gerekli egzersizleri güvenli ve doğru bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamak için yoğun eğitimler almıştır.

Kişiye Özel Tedavi Planları

Her bedenin farklı olduğuna ve aynı tedavinin her insan için uygun olmadığına inanıyoruz. Her tedavi tekniğini ayrı bireydeki bulgulara göre uyarlıyoruz. Sadece semptomları tedavi etmeyi değil, aynı zamanda uzun süreli ağrıları önleme nedenini de bulmayı hedefliyoruz.

Hızlı Sonuçlar

En yeni ve en hızlı tedavi tekniklerini kullanıyoruz. Aldığınız tedavinin daha etkili ve hızlı sonuçlar vermesi için tedavinize ek olarak ev egzersiz programı vereceğiz, böylece sonuçları hızlı bir şekilde göreceksiniz.

Hastane Bazlı Tedavi

Ev konforunda ulaşım derdiniz olmadan hastanede olan tedaviden daha hızlı ve etkili bir hizmeti evinize getiriyoruz! Bütün seansları dilediğiniz zamana göre uyarlayabilir hastane sırası beklemekten kurtulabilirsiniz.

İlgili ve Etik Kadrosu

Her hasta ve yakını bizim için çok değerli. Acı çekmemeniz ve rahatça hareket etmeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İyileşmeniz için neyin en iyi olduğu konusunda sizi eğiteceğiz ve rehabilitasyonunuz hakkında bilinçli bir karar vermenizi sağlayacağız.

Kolay Online Rezervasyon Sistemi

Çevrimiçi rezervasyon platformumuz aracılığıyla sorunsuz bir randevu süresi seçin, telefonla, Whatsapp ya da e-posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz.


Uzmanlarımızla Tanışın

Ekibimiz her biri lisanslı ve alanında uzmanlaşmış Fizyoterapistler tarafından oluşmaktadır.

Abdulkadir TURAN

Fatma AKDOĞAN

Çiler TOKUŞ

Hasan TEMOÇİN

Randevu Hattı

7/24 Saat

Hizmet Vermektedir

Hastalığınız hakkında uzmanlarımıza danışıp destek alabilirsiniz.

S.S.S

Sık sorulan sorulara bu alandan kolayca ulaşabilirsiniz. 

Hareket kabiliyetini yitirmiş ya da yatağa bağımlı hale gelmiş her hastanın Evde Fizyoterapi'ye ihtiyacı vardır. Evde fizik tedavi'nin avantajı hastanın hem zaman tasarrufu sağlaması hemde daha az maliyetli bir hizmeti sunmasıdır.

Evde fizik tedavi ücretleri, hastalığa, uygulanması gereken seans sayısına göre farklılık göstermektedir. Evde fizik tedavi ücretsiz muayene ile başlar. Yapılan değerlendirmeler sonucunda hem hastanın genel fiziksel sağlık durumuna hemde evde fizyoterapi ücreti hakkında bilgi verilir.

Evde Fizyoterapi seans süreleri genellikle 60 dakikadır. Bu süreç kişiye ve hastalığa göre değişebilmektedir.

Fizyoterapistiniz size uygun bir tedavi programı oluşturduktan sonra; Egzersiz tedavisi, Manuel Terapi, Kuru İğne Tedavisi, Elektroterapi, Kinezyolojik Bantlama, Lenf Ödem Tedavisi, Kadın Sağlığı ve Rehabilitasyonu, Hidroterapi, Theta Healing tedavi yöntemlerinden size uygun olanlarını bütünsel bir yaklaşımla uygular.

İlk görüşmede ücretsiz muayene yapılmaktadır. Bu  süreçte raporlarınız ve MRI sonuçlarınız gibi evraklarınızı hazır tutmanızı öneririz. Tedavi öncesinde ise rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler tedaviyi kolaylaştıracaktır.

İyileşme her hastada farklı olduğu gibi beyin kanaması sonrası geçen  süre ve yapılan tedaviler bu süreci belirlemekte oldukça önemli bir yere sahiptir. Hastalığın ilk 6 ayı tedaviye en iyi cevap veren süreçtir. 6 aydan sonra hareketlerde kısıtlılık ve denge bozukluğu tedavi edilebilecek düzeydedir. Felç(inme) geçiren bir hastanın ne kadar iyileşme göstereceği muayene sonucunda karar verilmektedir. Ücretsiz muayene fırsatından yararlanmak için lütfen bize ulaşın.

Tedavi süreci hastalığın ilk dönemlerinde başlanılmadır. Aksi durumda tedavi süreci uzayabilmektedir.
Ortopedik hastalıkların tedavi süreci genel olarak 6 ay fizik tedavi denendikten sonra ameliyata başvurulmaktadır. Hastaların %95’i sadece fizik tedavi sürecinde iyileşmektedir. Sizde ücretsiz muayene olarak hastalığınızın genel durumunu öğrenebilir tedavi olabilirsiniz.

Kuru iğneleme, fizyoterapistler tarafından kas içindeki tetik noktalarında kas ağrıları ve gerginliğin azaltılmasına yardımcı olmak için kullanılan bir tekniktir. Herhangi bir maddenin enjeksiyonunu gerektirmediğinden “kuru” olarak adlandırılır. İnce iğneler cilt üzerinde kas tetik noktalarına yerleştirilir. Kan akışını arttırmak, hücresel onarımı arttırmak ve merkezi sinir sistemini ağrı sinyallerine duyarsızlaştırmaya yardımcı olmak için kullanılırlar.

İğne cildi kırarken hafif ağrı hissedilir ve bazı insanlar iğne tetikleme noktasına ulaştığında derin, donuk bir acı hisseder. Bu süreç genel olarak tedavi sonrasında cildin uyuşması ile devam eder.

Konuma bağlı olarak, fizyoterapistiniz bir kalça veya bacağın kuru iğne tedavisi varsa, tedavinin geri kalanında koşmaktan veya spor yapmaktan kaçınmasını tavsiye edebilir. Bu, iki taraf arasında yüklü egzersizle daha belirgin olacak şekilde hafif bir kas dengesizliği olasılığının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Tedavinin yapıldığı gün diğer egzersizlere devam etmemenizde fayda var ve ertesi gün normale dönmekte serbestsiniz.

Manipülatif terapi olarak da bilinen manuel terapi, tipik olarak geleneksel fizik tedavi teknikleriyle birlikte kullanılan bir yöntemdir. Fizyoterapistlerimiz, bir makine veya cihaz kullanmak yerine, kas dokusuna baskı uygulamak ve vücudu doğru pozisyonlamak için  ellerini kullanacaktır.

Elektroterapi makineleri fizik tedavi ve rehabilitasyonda kullanılan popüler bir yöntemdir. Elektroterapi (aynı zamanda elektrikli kas stimülasyonu olarak da bilinir), hastanın vücuduna elektriksel uyarılar veren bir elektrikli makine kullanır.

Kinezyo bant fizik tedavide ağrı ve doğru posizyonlamak için kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Kasları ve eklemleri destekleyerek vücudun doğal iyileşme sürecine yardımcı olur.